Skip to main content

Lørdag den 22 marts kl 20 i Skråen i Nordkraft 

Med førstesinglen Broerne I Paris og en kuffert fyldt med nye indspilninger fortsætter Peter Sommer sit dansksprogede strejftog ned i den europæiske sangskat. Han gør stop i 4 danske byer, hvor han sammen med et grand ensemble af både nye og gamle musikalske rejsekammerater vil levere en aften fyldt med både nye sange og velkendte klassikere. Peter Sommers evne til at fortælle personlige og ærlige historier i sin musik har altid været et kendetegn, og denne tour er ingen undtagelse. Publikum kan forvente en intim og energisk koncertoplevelse, hvor musikken står i centrum.

Derudover er der 2 heldige vindere, som får 2 billetter hver til en af koncerterne. Det er en fantastisk mulighed for at opleve Peter Sommer live og få en uforglemmelig musikalsk aften!

Sammen med skråen, Nordkraft giver Club Nord dig nu muligheden for at vinde 2 billetter til Peter Sommer

Du kan læse mere HER!

Udfyld formularen nedenfor for at deltage i konkurrencen.

    Læs om oplevelsen

    Gevinst:
    Vi finder 2 vinder á 2 billetter til Peter Sommer
    Skråen, Kjellerups Torv 5, 9000 Aalborg.

    Konkurrenceperiode:
    Frem til 9. marts 2025

    Vi finder en vinder:
    Frem til 10. marts 2025

    Præmiens værdi:
    750 kr.

    Når du deltager i konkurrencer, giver du samtykke til, at dit navn og by må offentliggøres på hhv. Club Nords hjemmeside, Facebook og Instagram, hvis du bliver den heldige vinder.

    Vinderen/vinderne findes ved lodtrækning blandt alle, der har svaret rigtigt på det givne spørgsmål.

    Præmien kan ikke byttes, eller veksles til kontanter. Præmien skal afhentes hos Club Nords samarbejdspartner medmindre andet aftales. Derfor vil Club Nords samarbejdspartnere få udleveret navn og e-mail i hensigten om etablering af kontakt til vinderen.
    Ved billet gevinster fremsendes præmien via e-mail.